Przejdź do głównej zawartości

Polish Psycho

Kilka dni temu obiecałam pokazać, co też takiego ważnego robiłam w weekend, że ominęły mnie Dni Cipki. Otóż z kolegami i koleżankami z pracy nakręciliśmy lip duba (jak ktoś nie pamięta, co zacz, pisałam o tym tu). Miało być ambitnie i korporacyjnie, wyszło kameralnie i przyjacielsko, bo niestety okazało się, że lud pracujący, w przeciwieństwie do braci studenckiej, niekoniecznie jest zainteresowany zrobieniem czegoś dla zabawy. Alei tak poszło dobrze - nieprofesjonalnie, ale widać spontan, radość i zaangażowanie. Filmik wkrótce, a na zachętę kilka fotek.

Ponieważ klasyczne lip duby ostatnio trochę się opatrzyły, postanowiliśmy pójść o krok dalej i powcielać się w postacie z popkultury. Moją zdecydowaną faworytką była Lady Gaga:
fot. Wojciech Olkuśnik

Gosia była mechanikiem (na zdjęciu również Kobieta Kot, Prot z "K-PAX", Harry Potter i peleryna Sherlocka Holmesa):
fot. Wojciech Olkuśnik

A ja postanowiłam dać wyraz swojej trochę innej pasji i wcieliłam się w bohatera "American Psycho":
fot. Wojciech Olkuśnik

Tu pojedynkuję się z Harrym Potterem - chyba nie muszę dodawać, kto wygrał:
fot. Wojciech Olkuśnik

Skoro już przy morderstwach jesteśmy, to ostatnio odkryłam filmiki z serii "Google Search Stories". Ten jest uroczy:


A ten zdecydowanie bliższy tematyce tego bloga:


I więcej tematycznych rzeczy dziś nie będzie, bo listu organizacji LGBTQ do Radziszewskiej czy kolejnego tekstu o problemach EuroPride w dużym ogólnopolskim dzienniku komentować nie będę.

Miłego dnia!

Komentarze

  1. Jak pierwszy raz rzuciłam okiem na początkowe zdjęcie to myslałam, że to parodia Rafalali xD Ale bez urazy oczywiście ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. E tam, nie doceniasz geniuszu pomysłu:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Bezdomna" Katarzyny Michalak, czyli jak nie pisać o problemach społecznych

Złych, powielających wyjątkowo szkodliwe stereotypy książek jest wiele. Rzadko jednak matronują im instytucje kojarzone raczej z walką z uprzedzeniami niż z ich wspieraniem. Zaszczyt ten spotkał niestety „Bezdomną” Katarzyny Michalak. Dlaczego książka ta nie powinna być wspierana przez organizacje kobiece czy, szerzej, walczące z wykluczeniami? O komentarz poprosiłam Elwen, twórczynię bloga poświęconego zaburzeniu afektywnemu-dwubiegunowemu.

Fundacja Centrum Praw Kobiet wraz z Kongresem Kobiet objęły ostatnio patronatem (czy, jak chce tego CPK, matronatem) książkę pani Katarzyny Michalak o wdzięcznym tytule „Bezdomna”. Książka, zgodnie z zapewnieniami autorki i wydawnictwa, należeć ma do nurtu zaangażowanej literatury kobiecej, poruszającej trudne problemy kobiet wykluczonych poza nawias społeczeństwa. Brzmi zupełnie w porządku, prawda?

Problem zaczyna się w chwili, gdy skuszeni poważnymi rekomendacjami sięgniemy po tę pozycję. Książka opisuje historię Kingi Król, bezdomnej kobiety z …

Maria Konopnicka była lesbijką

Tytuł jest oczywiście nadużyciem. Nie wiadomo, czy Maria Konopnicka była lesbijką, czy osobą biseksualną, czy jeszcze kimś innym. Nie wiadomo, jak myślała o sobie ani tym bardziej, jak by się określiła i jak potoczyłoby się jej życie, gdyby urodziła się nie sto siedemdziesiąt, ale na przykład trzydzieści lat temu. Wiadomo za to, że przez ostatnie dwadzieścia lat życia mieszkała i podróżowała z noszącą się po męsku miłośniczką polowań, malarką i działaczką na rzecz praw kobiet Manią Dulębianką, którą nazywała czasami "Pietrkiem z powycieranymi łokciami". Wiadomo, że z chwilą, gdy się poznały, poetka gładko przeszła w listach do dzieci z formy "ja" na "my" (mamy, myślimy, wyjeżdżamy), że były praktycznie nierozłączne, że miały różne nieprzyjemności z powodu krążących pogłosek o ich związku, że Dulębianka zrezygnowała dla Konopnickiej z kariery malarskiej i że zostały pochowane w tym samym grobowcu. Wiadomo też, że "niewiasta mocno kochliwa", jak …

Gołe dupy Renaty Przemyk

Renata Przemyk dała głos, a ja zawyłam z bezsilnej złości i, co tu ukrywać, przykrości. Szansonistka, której gros fanów stanowią lesbijki (i geje też), piosenkarka, która przez wiele lat była w związku ze swoją tekściarką, poetką Anną Saraniecką (oczywiście związku przyjacielskim), osoba, która jednym zdaniem mogła zrobić wiele dobrego zarówno dla siebie, swojej kariery, jak i dla osób LGBTQetc., postanowiła się wypowiedzieć.

I jak zazwyczaj na wywiady z Renią spuszczałam litościwie (no, może oprócz tego tekstu tu) zasłonę milczenia, tak tego wywiadu bez komentarza zostawić nie sposób.

Już na wstępie jest ostro:
Przecież chrześcijanie byli zawsze pokojowo nastawionymi ludźmi.  Chrześcijanie, zawsze, pokojowo. No fakt, bo sypialnianie nie za bardzo. Najczęściej raz do roku, i to w celu mienia dziatek. Poza tym artystka przespała lekcje historii, na których mówiono o wyprawach krzyżowych, chrystianizacji ogniem i mieczem, inkwizycji i takich tam różnych. Siadaj, Renata, pała.
Wszystkie…