sobota, 7 maja 2011

+ 10 do lansu

Jakiś czas temu obiecałam pochwalić się tekstem, który zabrał mi kilka wieczorów poświęcanych zazwyczaj prowadzeniu bloga. Jako że w końcu się ukazał, to nie mogę zrobić nic innego, jak się polansować. Otóż w najnowszym numerze magazynu "K MAG", jeżeli wierzyć wstępniakowi, możecie przeczytać m.in. "kolejne ostre słowa znanej feministki Ewy Tomaszewicz pod adresem zaślubin". A konkretnie pokusiłam się o prześledzenie, jak przez wieki w kulturze Zachodu zmieniało się postrzeganie małżeństwa i partnerstwa. Analiza mocno niepełna i oparta niemal wyłącznie o przykłady z popkultury (od mitologii i Biblii, przez Jane Austin, "Wielkiego Gatsbiego" i "Przeminęło z wiatrem" po "Smażone zielone pomidory", współczesne komedie romantyczne i "The Kids Are All Right"), ale rzecz jasna polecam.

Całego numeru jeszcze nie przeczytałam (bo wbrew pozorom jest tam trochę tekstów, choć zdjęć rzecz jasna więcej), ale z tego, co ogarnęłam, warta uwagi jest ironiczna rzecz o muzycznych hitach promujących znane komedie romantyczne oraz przegląd najgłupszych filmowych historii miłosnych. No i jest przynajmniej jedna fajna sesja zdjęciowa - "Kiss, kiss, kiss" Remiego Kozdry i Kasi Baczulis, która trafiła również na okładkę. Cieszy oko, naprawdę. Miłego oglądania i czytania.

4 komentarze :

Chociaż w K-Mag'u nie ma nic wartościowego oprócz nachalnego lansu naczelnego, to zapewne ten numer zakupię, a najpewniej przejrzę w Empiku ;)))

A ja dodam, że usłyszałam, iż Ewę (wpis z garniturka)media cytują, a konkretnie Radio Wawa. Tak doniósł mi kolega z pracy:)
Jak ktoś ładnie podsumował jestem żoną kobiety publicznej:)

lans, lans i jeszcze raz lans ;)
Za te radio Wawa to już wcale nie +10, a znacznie więcej , gazeta zakupiona oczywiście będzie.

mademoiselle

@hds
Ewentualnie poczekaj 2 miesiące na pdf-a w sieci:)

@Rude
...powiedziała kobieta niepubliczna!

@mademoiselle
Tak co najmniej +11, nie?:)

Prześlij komentarz