Przejdź do głównej zawartości

O nas

Trzyczęściowy garnitur wymyśliła, prowadzi, ulepsza, udziwnia, moderuje i nadzoruje Ewa. Współwymyśla, uczy, bawi, prowokuje i rozgrzewa czytelniczki i czytelników do białości Gosia vel Rude de Wredne.

O czym piszemy

O tym, co ma coś wspólnego ze społecznością osób nieheteronormatywnych. O kulturze, polityce, historii, tożsamości, aktywizmie, aktywnościach internetowych, problemach, bolączkach i tych nielicznych wydarzeniach, w których udaje się nam uczestniczyć. Również o feminizmie. I o tym, co się komuś innemu zdarzyło napisać. A także o iluś tam rzeczach, które są zupełnie niezwiązane z wcześniej wymienionymi, ale z jakiegoś powodu spodobały nam się na tyle, by o nich napisać. No i czasami po prostu o nas.

A właściwie dlaczego "trzyczęściowy garnitur"?

Bo warto czytać wstępniaki.

Coś jeszcze?

Wszystkie teksty na blogu i większość zdjęć jest naszego autorstwa. Pozostałe zawdzięczamy uprzejmości twórców i twórczyń. Chcesz skorzystać? Najpierw zapytaj.

Chcesz wiedzieć więcej? Masz do nas sprawę? Nie wiesz, komu zostawić dom przy Cytadeli? Napisz do nas lub zapytaj w komentarzach.

Komentarze

  1. Surfując po necie pod adresem https://gayland.fora.pl/ znajdziesz forum dyskusyjne dla gejów. Wśród różnych działów, jest również dział „Do poczytania”, a w nim niedawno wydzielona półka na fragmenty blogów. W zamyśle ma to być miejsce, gdzie autor może zamieścić fragment, który najlepiej oddaje ducha jego bloga wraz z odsyłaczem do niego. Dzięki temu nasi użytkownicy, a jest ich wielu, będą mogli zapoznać się z Twoim blogiem i łatwo odnaleźć go w sieci. Liczymy na wzajemne działanie, w ramach współpracy oczekujemy umieszczenia odsyłacza do naszej strony, są to działania non profit, dla każdej ze stron.
    Zapraszamy do współpracy, warunkiem umieszczenia posta na forum jest rejestracja w serwisie, jeżeli jednak chcesz tego uniknąć, mogę to zrobić w Twoim imieniu pod warunkiem przesłania wybranego przez Ciebie fragmentu własnego bloga i odsyłacza do niego na adres pisarek666@op.pl.

    Pozdrawiam, moderator działu opowiadań, Piotr (pisarek666)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Bezdomna" Katarzyny Michalak, czyli jak nie pisać o problemach społecznych

Złych, powielających wyjątkowo szkodliwe stereotypy książek jest wiele. Rzadko jednak matronują im instytucje kojarzone raczej z walką z uprzedzeniami niż z ich wspieraniem. Zaszczyt ten spotkał niestety „Bezdomną” Katarzyny Michalak. Dlaczego książka ta nie powinna być wspierana przez organizacje kobiece czy, szerzej, walczące z wykluczeniami? O komentarz poprosiłam Elwen, twórczynię bloga poświęconego zaburzeniu afektywnemu-dwubiegunowemu.

Fundacja Centrum Praw Kobiet wraz z Kongresem Kobiet objęły ostatnio patronatem (czy, jak chce tego CPK, matronatem) książkę pani Katarzyny Michalak o wdzięcznym tytule „Bezdomna”. Książka, zgodnie z zapewnieniami autorki i wydawnictwa, należeć ma do nurtu zaangażowanej literatury kobiecej, poruszającej trudne problemy kobiet wykluczonych poza nawias społeczeństwa. Brzmi zupełnie w porządku, prawda?

Problem zaczyna się w chwili, gdy skuszeni poważnymi rekomendacjami sięgniemy po tę pozycję. Książka opisuje historię Kingi Król, bezdomnej kobiety z …

Maria Konopnicka była lesbijką

Tytuł jest oczywiście nadużyciem. Nie wiadomo, czy Maria Konopnicka była lesbijką, czy osobą biseksualną, czy jeszcze kimś innym. Nie wiadomo, jak myślała o sobie ani tym bardziej, jak by się określiła i jak potoczyłoby się jej życie, gdyby urodziła się nie sto siedemdziesiąt, ale na przykład trzydzieści lat temu. Wiadomo za to, że przez ostatnie dwadzieścia lat życia mieszkała i podróżowała z noszącą się po męsku miłośniczką polowań, malarką i działaczką na rzecz praw kobiet Manią Dulębianką, którą nazywała czasami "Pietrkiem z powycieranymi łokciami". Wiadomo, że z chwilą, gdy się poznały, poetka gładko przeszła w listach do dzieci z formy "ja" na "my" (mamy, myślimy, wyjeżdżamy), że były praktycznie nierozłączne, że miały różne nieprzyjemności z powodu krążących pogłosek o ich związku, że Dulębianka zrezygnowała dla Konopnickiej z kariery malarskiej i że zostały pochowane w tym samym grobowcu. Wiadomo też, że "niewiasta mocno kochliwa", jak …

Gołe dupy Renaty Przemyk

Renata Przemyk dała głos, a ja zawyłam z bezsilnej złości i, co tu ukrywać, przykrości. Szansonistka, której gros fanów stanowią lesbijki (i geje też), piosenkarka, która przez wiele lat była w związku ze swoją tekściarką, poetką Anną Saraniecką (oczywiście związku przyjacielskim), osoba, która jednym zdaniem mogła zrobić wiele dobrego zarówno dla siebie, swojej kariery, jak i dla osób LGBTQetc., postanowiła się wypowiedzieć.

I jak zazwyczaj na wywiady z Renią spuszczałam litościwie (no, może oprócz tego tekstu tu) zasłonę milczenia, tak tego wywiadu bez komentarza zostawić nie sposób.

Już na wstępie jest ostro:
Przecież chrześcijanie byli zawsze pokojowo nastawionymi ludźmi.  Chrześcijanie, zawsze, pokojowo. No fakt, bo sypialnianie nie za bardzo. Najczęściej raz do roku, i to w celu mienia dziatek. Poza tym artystka przespała lekcje historii, na których mówiono o wyprawach krzyżowych, chrystianizacji ogniem i mieczem, inkwizycji i takich tam różnych. Siadaj, Renata, pała.
Wszystkie…