niedziela, 16 maja 2010

Jak złapiemy, połamiemy

, że napisze interpelację na sesję rady powiatu, bo nie spodobało mu się, że policja rozwiozła uczestników marszu do domów. - Chcę wiedzieć ile to kosztowało. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim - powiedział dziennikarce "Gazety Wyborczej". Miły człowiek z pana radnego, nie ma co.

Jutro Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią (IDAHO)- obchody między innymi w Bielsko-Białej. Mam nadzieję, że przebiegną bezpiecznie, a przy okazji odsyłam do historii, jak to pięć lat temu podczas przygotowań do świętowania właśnie tego dnia Gosia i Yga Kostrzewa trafiły na komisariat. Szczegóły tu (w końcowej części posta). A w imieniu Parlamentu Europejskiemu przeciw homofobii wewnątrz i poza Unią wypowiedział się dziś Jerzy Buzek (więcej tu). Buzek na prezydenta! Ech...

Portal Homiki podchwycił mój apel o włączenie się do przedwyborczej debaty. Tekst i ankieta na temat preferencji wyborczych tu, zachęcam do głosowania. Odezwali się też blogerzy -

9 komentarze :

Zapoznawszy się z historią kielecką pomysląłem sobie - może jednak między PO i PIS występują nie tylko różnice kosmetyczne. Jednak, o ile mnie pamięć nie myli PO wypierdoliła z szeregów partii radnego (czy kogoś innego z regionalnego samorządu) kto gdzieś robił uwagi na temat orientacji dziennikarki która go krytykowała w lokalnych mediach. Niby to trywialne rzeczy, lecz nie wydaje mi się by PIS respektował w jakikolwiek sposób osoby LGBT nawet na tak podstawowym poziomie.

Dziękuję Ewo za komentarz. Pozdrawiam serdecznie.

Zastanawiam się, czy to nie jest dobry pomysł, żeby teraz polobbować znowu propozycje zmian w kodeksie karnym, o których wielokrotnie bywa mowa - o penalizacji nawoływania do nienawiści w stosunku do osób homoseksualnych. Można wreszcie pokazać, że to jest realny, a nie wymyślony pomysł.

To w Kielcach był marsz? Prężnie działają :)
U nas tylko Dzień Milczenia i bez większych problemów. Ale to chyba akurat kwestia tego, że mimo większej (niż zwykle) promocji wiedzieli tylko ci, którzy śledzą na bieżąco działalność KPH i AI (narodowcy pewnie zorientowali się po fakcie). Chociaż incydent z wyrwaniem tęczowej flagi przez dwóch agresywnych chłopaczków nie był najprzyjemniejszy (przynajmniej policja była w porządku).

A co do wyborów, mam coraz większe wątpliwości. Chyba faktycznie pusty głos oddam w pierwszej turze... :/

@Sly
A pamiętasz, jak w 1991 roku Bielecki odwołał Kaperę za nazwanie osób homoseksualnych zboczeńcami? Good times. Ciekawa jestem ciągu dalszego kieleckiej historii - o ile będzie.

@.
Moim zdaniem to jest bardzo dobry pomysł.

@Metaxu
Wasz Dzień Milczenia widziałam tu - ładnie wyszło:
http://www.youtube.com/watch?v=_B_umNAQSBs
Jesteś na filmie? :)

Chyba jednak przygotowania wyszły ładniej; w tym roku z trailerami ;)
Promo 1 Promo 2

Coś kamera mnie nie lubi...
Akurat stałam z drugiej strony :)
Chociaż aparat chyba też: na zdjęciach pół twarzy, ręka - normalnie człowiek widmo ;)

Dobre te trailerki, szczególnie pierwszy:)

Rozkręca nam się KPH; byleby się na działalności quasi-artystycznej nie skończyło :]

Jeśli w drugiej turze zgodnie z przewidywaniami zostanie Kaczyński i Komorowski to naprawdę nie wiem, na którego zagłosuję, żadnego z nich nie chciałabym na prezydenta...

Prześlij komentarz