• Jak złapiemy, połamiemy

  , że napisze interpelację na sesję rady powiatu, bo nie spodobało mu się, że policja rozwiozła uczestników marszu do domów. - Chcę wiedzieć ile to kosztowało. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim - powiedział dziennikarce "Gazety Wyborczej". Miły człowiek z pana radnego, nie ma co.

  Jutro Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią (IDAHO)- obchody między innymi w Bielsko-Białej. Mam nadzieję, że przebiegną bezpiecznie, a przy okazji odsyłam do historii, jak to pięć lat temu podczas przygotowań do świętowania właśnie tego dnia Gosia i Yga Kostrzewa trafiły na komisariat. Szczegóły tu (w końcowej części posta). A w imieniu Parlamentu Europejskiemu przeciw homofobii wewnątrz i poza Unią wypowiedział się dziś Jerzy Buzek (więcej tu). Buzek na prezydenta! Ech...

  Portal Homiki podchwycił mój apel o włączenie się do przedwyborczej debaty. Tekst i ankieta na temat preferencji wyborczych tu, zachęcam do głosowania. Odezwali się też blogerzy -
 • Czytaj także

  9 komentarzy:

  1. Zapoznawszy się z historią kielecką pomysląłem sobie - może jednak między PO i PIS występują nie tylko różnice kosmetyczne. Jednak, o ile mnie pamięć nie myli PO wypierdoliła z szeregów partii radnego (czy kogoś innego z regionalnego samorządu) kto gdzieś robił uwagi na temat orientacji dziennikarki która go krytykowała w lokalnych mediach. Niby to trywialne rzeczy, lecz nie wydaje mi się by PIS respektował w jakikolwiek sposób osoby LGBT nawet na tak podstawowym poziomie.

   OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję Ewo za komentarz. Pozdrawiam serdecznie.

   OdpowiedzUsuń
  3. Zastanawiam się, czy to nie jest dobry pomysł, żeby teraz polobbować znowu propozycje zmian w kodeksie karnym, o których wielokrotnie bywa mowa - o penalizacji nawoływania do nienawiści w stosunku do osób homoseksualnych. Można wreszcie pokazać, że to jest realny, a nie wymyślony pomysł.

   OdpowiedzUsuń
  4. To w Kielcach był marsz? Prężnie działają :)
   U nas tylko Dzień Milczenia i bez większych problemów. Ale to chyba akurat kwestia tego, że mimo większej (niż zwykle) promocji wiedzieli tylko ci, którzy śledzą na bieżąco działalność KPH i AI (narodowcy pewnie zorientowali się po fakcie). Chociaż incydent z wyrwaniem tęczowej flagi przez dwóch agresywnych chłopaczków nie był najprzyjemniejszy (przynajmniej policja była w porządku).

   A co do wyborów, mam coraz większe wątpliwości. Chyba faktycznie pusty głos oddam w pierwszej turze... :/

   OdpowiedzUsuń
  5. @Sly
   A pamiętasz, jak w 1991 roku Bielecki odwołał Kaperę za nazwanie osób homoseksualnych zboczeńcami? Good times. Ciekawa jestem ciągu dalszego kieleckiej historii - o ile będzie.

   @.
   Moim zdaniem to jest bardzo dobry pomysł.

   @Metaxu
   Wasz Dzień Milczenia widziałam tu - ładnie wyszło:
   http://www.youtube.com/watch?v=_B_umNAQSBs
   Jesteś na filmie? :)

   OdpowiedzUsuń
  6. Chyba jednak przygotowania wyszły ładniej; w tym roku z trailerami ;)
   Promo 1 Promo 2

   Coś kamera mnie nie lubi...
   Akurat stałam z drugiej strony :)
   Chociaż aparat chyba też: na zdjęciach pół twarzy, ręka - normalnie człowiek widmo ;)

   OdpowiedzUsuń
  7. Dobre te trailerki, szczególnie pierwszy:)

   OdpowiedzUsuń
  8. Rozkręca nam się KPH; byleby się na działalności quasi-artystycznej nie skończyło :]

   OdpowiedzUsuń
  9. Jeśli w drugiej turze zgodnie z przewidywaniami zostanie Kaczyński i Komorowski to naprawdę nie wiem, na którego zagłosuję, żadnego z nich nie chciałabym na prezydenta...

   OdpowiedzUsuń