środa, 25 lipca 2012

Poseł Dunin pokazał ustawę


News dnia: Dunin pokazał swoją ustawę. Moja opinia na gorąco tu. Na mniej gorąco - dopracowane to to nie jest. No ale od czego są komisje, jak nie od poprawiania projektów partii rządzącej. O ile oczywiście ten tam trafi.

Czego nie ma w projekcie PO? Niestety wielu rzeczy, w tym m.in. możliwości wspólnego rozliczania, zmiany nazwiska, rozwiązanych kwestii związków z cudzoziemcami i wydawania zaświadczeń o stanie cywilnym, zwolnienia od podatku od darowizn, możliwości przejęcia emerytury czy renty partnera lub partnerki po jego lub jej śmierci, otrzymania zasiłku, gdy opieka nad drugą osobą uniemożliwia pracę, i rzecz jasna przysposobienia dzieci. Oraz porządnego uzasadnienia, z ponoć obowiązkową oceną skutków, również finansowych, wprowadzenia regulacji.

Co jest? M.in. trzyletni obowiązek alimentacyjny w razie gdy po rozstaniu jedna strona pozostanie w niedostatku, powstanie wspólnoty majątkowej, prawo do pochówku, prawo do dziedziczenia na tych samych zasadach co małżonkowie (ale dopiero po roku od zawarcia związku), prawo do odmowy zeznań, prawo do otrzymania informacji o stanie zdrowia nieprzytomnego partnera lub partnerki. Oraz takie kwiatki jak prawo do korzystania z mieszkania partnerki lub partnera oraz przedmiotów urządzenia domowego (czymkolwiek miałyby być). No i są też obowiązki. Wzajemnej pomocy, lojalności, wsparcia materialnego, osobistego i współdziałania dla dobra związku. A sam związek ma być zawierany w formie umowy notarialnej rejestrowanej w USC (o ile dobrze zrozumiałam, bo ten fragment jest wyjątkowo zawiły).

To wszystko niestety ma sporo błędów i niedoróbek, a zapisy zmieniające inne ustawy są "dziwnie" podobne do tych z naszych projektów. Żeby nie było - to już nie moja opinia, a prawnika, który brał udział w przygotowaniu ustaw zgłoszonych przez RP i SLD. Ja mogę zrobić ewentualnie analizę językową.

Tak cz siak - jest projekt, i to z jakąś tam szansą na procedowanie. Wkurza mnie jednak, że to on, choć tak podobny do naszych, zapewne zostanie uznany za znakomity i, modne w ostatnich dniach słówko, konstytucyjny, a PO ogłosi się zbawcami tych biednych lesbijek, gejów i całej reszty. Ot, chociażby Stefan Niesiołowski, ten sam, który nie dalej jak wczoraj "tłumaczył", że zagłosował przeciw dopuszczeniu projektów do pierwszego czytania ze względów prawnych i nie miało to nic wspólnego z tym, że uważa nasze "lobby" za obrzydliwe, agresywne i nachalne, dziś piał z zachwytu nad projektem Dunina:
On jest zdecydowanie lepszy, niż demagogiczny projekt SLD i Ruchu Palikota. Projekt Dunina jest rzeczowy, to próba rozwiązania ludzkich spraw, jak udzielenie informacji w szpitalu, kwestia pochówku. Nie ma tu ideologii homoseksualnej.
No ale jakie w sumie mamy wyjście? Jasne, że będziemy naciskać na to, by i nasze projekty pojawiły się ponownie, ale trzeba też będzie zacisnąć zęby, przeanalizować poszczególne zapisy w ustawie Dunina, przygotować uwagi i zrobić wszystko, by i projekt PO był jak najlepszy (tak jak swojego czasu zrobiliśmy z projektem Grupy Inicjatywnej). A "podziękować" im przy okazji kolejnych wyborów.

Na koniec newsik z gatunku wkurzających. Lub żałosnych. Młodzi ludzie z fanpage'a "Fajny chłopiec. Dobrze, że gej" zainicjowali wczoraj akcję pisania listów do posłów i posłanek z "podziękowaniami" za niedopuszczenie projektów do pierwszego czytania. Oto jaką odpowiedź dostał od posłanki PiS Barbary Bartuś jeden z nich:


11 komentarze :

Co za s*ka z niej! Jak tak można do ludzi mówić i to jeszcze na takim stanowisku?

Bardzo się starają, żeby faktycznie wszyscy młodzi ludzie wyjechali z tego kraju... potem będą rządzić kupą g*wna i chyba tylko do tego się niestety nadają...

OMG, żałosne... No ale czego się spodziewać po PiS? Niech wszyscy nieheteronormatywni, niekatolicy wyjada to zostaną sami ludzie średnia wieku 55+ większość na emeryturach to będzie komu płacić podatki hi hi. PiS byłby szczęśliwy. Jak ktoś przede mną napisał będą rządzić gównem.

Tak, to że z iPada też mnie ujęło.

Zalosne! jak ja wyjezdzalam bylo :spieprzeaj dziadu: teraz ubieramy to w forme delikatniejsza. Zycze wszystkim poslom i poslankom,by ich bliscy wyjezdzali jak najdalej od Nich!
Do rozumu niech wezma szkocki parlament. Zadna siltym bardziej czarna nie zatrzymala trzezwo myslacych parlamentarzystow)
Trzymam kciuki za Wasza Walke! Pozdrawiam goraco!
http://news.stv.tv/politics/112354-scottish-government-confirms-it-will-legalise-same-sex-marriage/ Nawet nie umiem ..pocieszyc?

Moja teoria spiskowa potwierdza się - "wasz" projekt został uwalony, bo zgłosiła go opozycja, a przecież nie może być tak w tej ziemii, żeby opozycja cokolwiek zdziałała.
Niesiołowski zaś puścił copypastę z typowego fanboja - jak wiadomo, fanboj zawsze powie że to co robi jego obiekt uwielbienia jest cacy, zaś to co robi konkurencja be, nawet jeśli robią dokładnie to samo.

Co do odpowiedzi pani z PiS, wysłanej z iPada kupionego za nasze pieniądze (i tak dobrze, że go używa, spora część naszych parlamentarzystów schowała swoje w domu i odmawia chęci nauki obsługi, ciekawe czy oddadzą sprzęt po zakończeniu kadencji), to słów mi brakuje. Można coś powiedzieć o odwracaniu małych futrzastych drapieżników stroną rektalną do odbiorcy, czy wręcz o mówieniu od rzeczy, ale jak dla mnie to po prostu chamstwo.

Został uwalony, bo zgłosiła go opozycja, ale też dlatego - i warto o tym pamiętać - że PO to partia w większości homofobiczna, tyle że na tyle mądra, że nie okazuje tego otwarcie. Mam nadzieję, że tego nie zapomnimy.

Jedno jest pewne: w najbliższych dniach będą jaja jak berety, chyba umre ze śmiechu, cała Polska się dowie, że PO podebrała gejom projekt.....zrobiliście taką hecę jak nie wiem.

Śmiech na sali. Tłumaczenia Niesiołowskiego - żałosne. Podebranie 'nam' projektu (i cała ta sytuacja) - jeszcze bardziej żałosne. Odpowiedź Bartuś - tak żenująca, że brak słów, by to opisać.

Tak czy inaczej - jestem pod ogromnym wrażeniem Państwa pracy i starań, Pani Ewo i Pani Małgorzato. Trzymam kciuki, by przyniosła ona jak najszybciej zamierzone efekty i proszę się nie zrażać drobnymi niepowodzeniami, choć wiem, że o to czasami ciężko. Kiedyś będą musieli dać nam nasze prawa.

PS. 'Ciotka rewolucji' podczas przemowy w czasie manifestacji - bezbłędna, konferencja równie udana.

@Karolina
Nie mam pojęcia, czy podebrała, dla mnie w tej sprawie chodzi o co innego: skoro projekty są tak podobne, to jak to możliwe, że jeden jest niekonstytucyjnym bublem, a drugi cudownym rzeczowym projektem? Ot, hipokryzja partii rządzącej.

@Ewa
Niekonstytucyjnym, niegodnym, demagogicznym i nasyconym obrzydliwą ideologią homoseksualną bublem, zapomniałaś dodać.

A dziś pani Redaktor P. sugerowała, że jakby pana Biedronia schować w tylne szeregi, a sprawozdawcą był np. p. Kalisz, to odbiór całego projektu byłby inny... Od razu Polska by wiedziała, że to dla heteryków, a nie jakiś zboczeńców i pewnie by przeszedł.

Kto zna jakąś dobrą stronkę z ofertami pracy dla informatyków w Szwecji?

Prześlij komentarz