• Kobieca seksualność w modzie?

  Po "Wielkiej Księdze Cipek" i pierwszych Dniach Cipki (start już w najbliższy piątek) mamy pierwszy porządny portal poświęcony kobiecej seksualności - Seksualnosc-kobiet.pl. Na wejściu robi wprawdzie dość chaotyczne wrażenie, ale może wynika to z tego, że jest (jak już wspomniałam) pierwszy i jako taki stara się być również kompletny. Mamy więc i informacje praktyczne (masturbacja, miesiączka, pierwszy raz), i osobiste historie, i teorię (orgazm, raport o seksualności kobiet), i historię (np. tamponów i podpasek czy aborcji), i seksualność kobiecą kulturze i sztuce. Do tego garść aktualności, sondy (ulubione określenie kobiecych narządów płciowych - cipka), słowniczek i dział poświęcony tożsamościom seksualnym. Słowem - dobra robota, choć strona użytecznościowa portalu (szczególnie ułożenie tekstów na stronie głównej - niektóre są zajawione dwa razy!) do poprawki.

  Generalnie pomysł cieszy, bo świadomość kobiecej seksualności i chęć poważnego rozmawiania o niej nadal ma się słabo. Spójrzcie chociażby na komentarze pod zapowiedzią Dni Cipki na Homikach - o tu.

  Dla kontrastu mainstreamowe ujęcie kobiecej seksualności (mimo że temat z półki na "l"). Już od czerwca Amerykanie będą mieli okazję śledzić losy sześciu atrakcyjnych i dobrze sytuowanych lesbijek z Los Angeles w reality show "The Real L Word" (oficjalna strona tu). Tak, słusznie się domyślacie, chodzi o odcinanie kuponów od popularności "The L Word", czyli o długo zapowiadany reality show będący swoistą kontynuacją serialu. Trailerek mnie nie zachwycił, ale może nie jestem w targecie. Zresztą oceńcie same i sami:  A na odtrutkę - świetny news u Abiekta. Do grona jawnych gejów dołączył profesor Michał Głowiński, autor między innymi "Peereliady" i "Nowomowy po polsku", współautor "Słownika terminów literackich", słowem postać bliska sercu każdego polonisty i polonistki, czyli również mojemu. Dziękuję i proszę o jeszcze!
 • Czytaj także

  4 komentarze:

  1. http://neospasmin.blox.pl/2010/04/GOLDEN-LESBIAN-NAILS-moja-rynkowa-nisza.html

   Jeszcze lizaki w ksztalcie cipek gdzies na mym blogu byly.Wiosennne,bez futerka, ale moze tez na obchody Dnia Zasluzonej Cipki by sie nadaly?

   A prof.Glowinski? Cieszyc sie ze ma to za soba czy smucic ze skoro sie przedstawil majac juz tyle lat to zle swiadczy to o Polsce?

   m@B

   OdpowiedzUsuń
  2. Cieszyć się, bo to znaczy, że uznał, że w końcu może.

   A za tipsy jednak podziękuję, bo wprawdzie nie obgryzam, ale obcinam na krótko. Ale rysunek ma swój urok:)

   OdpowiedzUsuń
  3. Hej! Dzięki za opinię na temat strony. Piszesz, że chaos, że nieczytelne (dla twórców zawsze jest proste i czytelne, niestety). Czy mogłabyś wytknąć te błędy główne i zasugerować jakieś zmiany (jeśli coś przychodzi Ci do głowy)? Z góry dziękuję.
   Voca

   OdpowiedzUsuń
  4. Widzę, że pewne zmiany już są :) Odezwij się do mnie na trzyczesciowygarnitur@gmail.com, bo mam kilka pytań, nim zacznę kombinować.

   OdpowiedzUsuń