• Cesarskie miasto inaczej

  - ARTYKUŁ SPONSOROWANY -
  Palmiarnia w Wiedniu. Fot. Peter Rigaud
  Wiedeń w ostatnich latach lat stał się jednym z najciekawszych miejsc na homoseksualnej mapie świata. Oferta cesarskiego miasta w sercu Europy przerasta wszelkie oczekiwania. Obok imperialnego przepychu i ogromnej dawki kultury (ponad 100 muzeów i 27 zamków), także scena Wiednia skierowana do osób LGBT jest doskonałym powodem, by odwiedzić to miejsce.

  Ogród Burggarten w Wiedniu. Fot. Peter Rigaud
  Wiedeń to królestwo kawiarni i barów. Wiele z nich powstało specjalnie z myślą o społeczności osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych. W mieście istnieje wiele klubów (w tym „leather clubs”), saun i dyskotek dla gejów. Panie spotykają się w kawiarniach i na imprezach przeznaczonych wyłącznie dla lesbijek. Oferta ta zresztą stale się powiększa.

  W wiedeńskiej kawiarni. Fot. Peter Rigaud
  Nie można nie wspomnieć także o zbliżających się wielkich wydarzeniach rozrywkowych i kulturalnych, takich jak Life Ball (19.5.2012), Tęczowa Parada (16.6.2012), Fetisch Spring Vienna (6-10.6.2012) czy Wiedeń w Czerni („Wien In Schwarz” 24-28.10.2012). Ich sława sięga daleko poza granice miasta i przyciąga uwagę szerokiej publiczności z całej Europy.

  Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu. Fot. Peter Rigaud
  Kto planuje romantyczną wycieczkę do Wiednia, z dala od wielkich imprez, może pomyśleć o zarejestrowaniu swojego związku. Taka uroczystość na pewno na długo zapadnie w pamięć. W tym celu Wiedeń udostępnia swoje najpiękniejsze zakątki: Schönbrunn, Wiedeński Diabelski Młyn na Praterze czy Dzielnicę Muzeów.

  Fontanna na wiedeńskiej starówce. Fot. Peter Rigaud
  Wszelkie informacje temat sceny LGBT znajdują się na specjalnej stronie WienTourismus.

  Chcesz być zawsze na bieżąco? Zostań fanem strony „Gayfriendly Vienna“ na Facebooku. Codziennie znajdziesz tam newsy, ciekawostki i wskazówki dotyczące sceny LGBT w Wiedniu przygotowane przez ekspertów. Przy okazji możesz wygrać wejściówki na imprezy, koncerty i wystawy oraz wiele innych nagród. Na pewno ci się spodoba!
 • Czytaj także

  5 komentarzy:

  1. Ano. Blog zarabia swoje pierwsze pieniądze.

   OdpowiedzUsuń
  2. Zgadza się, Wiedeń jest miastem nie tylko pięknym historycznie, ale bardzo otwartym na nowoczesność.
   Byłam tam kilkakrotnie i aczkolwiek oferta opisana przez Ciebie nie jest skierowana do mnie, to wyraźnie widać było miejsca specjalnie przeznaczone dla gejów i lesbijek a w mieście wyczuwa się też po prostu ogromną tolerancję dla wszystkich odwiedzających.
   W pokazanej na trzecim zdjęciu tradycyjnej kawiarni są przepyszne ciastka i kawa :)!
   Jeśli ją właściwie rozpoznałam, bo nazwa wyleciała mi z głowy, ale chyba tylko tam są takie olbrzymie lustra na przemian z olbrzymimi portretami królów na ścianach :)!

   OdpowiedzUsuń
  3. Mamy Wiedeń w planach na ten/przyszły rok, tak że sprawdzimy osobiście - klimat, kawę i ciastka. I portrety:)

   OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo mnie cieszy, że blog zarabia pierwsze pieniądze :) Należy Wam się, a poza tym to dobra wiadomość dla wszystkich działaczy LGBT.

   OdpowiedzUsuń