• Queerowanie jako usprawiedliwienie zdrady?

  Tytuł trochę od czapy, ale nie do końca - taki pomysł pojawił się w jednym z komentarzy pod poprzednim postem. Nie, kochanie, to nie jest zdrada, to queerowanie!:) Piękne, dołączam do niewielkiej póki co kolekcji, obok queerowania jako ucieczki przed coming outem. Znacie jeszcze jakieś niecodzienne, absurdalne, dziwne odczytania teorii queer? Podzielcie się!

  Jako że intensywnie pracujemy nad nowym programem, przygotowujemy się do niedzielnego występu w Siedlcach (pub Krowa na golasa, godzina 18, jakby ktoś był w okolicy i chciał się razem z nami pożegnać ze starym programem) oraz czwartkowego drag king na wesoło szoł w Ustach Mariana, a dodatkowo niżej podpisana kończy tekst o sieciowych serialach lesbijskich do najbliższej "Furii", czasu na pisanie (i odpisywanie na maile) znowu mamy jakby mniej. No dobrze, w ogóle nie mamy, ale to się ma ponoć kiedyś zmienić. Tak że dziś znów post z serii bezsensownych.

  Francuzi wymyślili taką oto kampanię antynikotynową:
  Fot. dnf.asso.fr

  Pod zdjęciami jest podpis: "Palenie robi z ciebie niewolnika nikotyny". Kampania ma być skierowana do młodych - stąd niestandardowa forma wyrazu - i oczywiście już budzi protesty.

  W "Gazecie Wyborczej" świetny reportaż Marcina Kąckiego o tym, jak książka "Pierwszy seks" znika z bibliotek publicznych. Dla mnie w tekście najlepsza jest nie tyle historia tejże książki, ale obserwacja jednej z bibliotekarek, że najczęściej książki erotyczne czy w ogóle śmielsze obyczajowo z bibliotek kradną mężczyźni, bo wstydzą się je po prostu wypożyczać. Kobiety nie mają z tym problemów.

  Z bardziej homotematycznych kwestii Magazyn "GO" opublikował pierwszą część corocznego dodatku "America's Most Captivating Couples"
    
  źródło: www.gomag.com
   
  O idei pisałam tu, w tegorocznej edycji póki co pokazały się "zwyczajne" pary, celebrytki będą w części drugiej. Mimo iż heteronormatywne, to jednak ładne to. Chyba pokuszę się o polską edycję w przyszłym roku. Jakieś typy?
 • Czytaj także

  5 komentarzy:

  1. To tylko przykład był;-), ale poparty niestety przykładem z życia. Gdyby pójść dalej tym tropem, to mogłoby się okazać, że całkiem sporo osób "queerujących" jest spod znaku hetero, choć nie bardzo są tego nawet świadomi.

   Myślę sobie, że ciągle wracamy do tego samego jeśli chodzi z queerem i jego odczytaniami w Polsce - wszystko (przepraszam za uproszczenie) jest queer - i nikt, albo w każdym razie niewiele osób nie wie o co chodzi. Mamy więc np. queerowy slam poetycki - na czym się zasadza jego queerowość, nie wiem (a samo dochodzenie "istoty" queerowości wydaje mi się wewnętrznie sprzeczne)tudzież queerowe śniadanko (co się je tam? - jajecznicę queer?)

   OdpowiedzUsuń
  2. Tak piękny przykład, że nie mogłam się powstrzymać:)

   Na queerowym śniadaniu byłam dwa razy na Festiwalu Lesbijki, Geje i Przyjaciele we Wrocławiu. Były dania wegetariańskie:) A ostatnio zdaje się że otworzyli w Warszawie queerową restaurację. Chciałabym zobaczyć ich menu!

   OdpowiedzUsuń
  3. Mamy Queer Weekend: http://www.kphq.pl/?p=116
   dopiero uczymy się queerować rzeczywistość, ale mam nadzieję, że będzie nam coraz lepiej szło

   OdpowiedzUsuń
  4. Apropos menu proponuję:

   i danie: zupa queerowa z queerowym makaronem
   ii danie: mielone queery z queerami pod pierzynką queerową
   iii: queerowe ciasto z lukrem queerowym

   i jak zawsze mielonka;)

   OdpowiedzUsuń
  5. Jak tak dalej pojdzie, to queerowosc sie zatraci w swej wszechobecnosci i przestanie byc queerowa. Zaczniemy promowac normatywnosc i normatywne sniadania i zwiazki :)

   Ide ogladac queerowy horror i pic queerowe napoje.

   OdpowiedzUsuń