Przejdź do głównej zawartości

Notka Kotka

Znacie serwis Kotek.pl? Jeżeli nie znacie, to znaczy, że prawdopodobnie nie chodzicie już do gimnazjum ani pierwszych klas liceum albo mieszkacie w dużym mieście i lansujecie się nie w internecie, ale w centrach handlowych. Albo wybrałyście Papilota. Celowo piszę "wybrałyście", bo Kotek jest serwisem zdominowanym przez nastolatki. Choć i nastolatkowie ponoć się zdarzają.

Kotek to serwis, na którym znajdziecie informacje o gwiazdach, o których prawdopodobnie w życiu nie słyszałyście. Bohaterach HSM, Jonas Brothers, Emily Osment czy Selenie Gomez. Kotek ma też swoje radio, serial internetowy, a także forum. I na tym forum Gosia wynalazła mi dzisiaj arcyciekawą dyskusję o homoseksualizmie. Całość tu, a dla leniwych wrzucam co ciekawsze fragmenty. Zachowałam oryginalną pisownię, ale nie pisownia jest tu ważna.

co uważacie o homoseksualistach ? dla mnie są normalnymi ludźmi, którzy kochają ludzi swojej płci. co w tym złego ? ; \ przecież liczy się miłość, że kogoś kochasz. ale czy od razu trzeba traktować kogoś inaczej tylko dlatego, że jest gejem/lesbijką ? no chyba nie. to zwykły człowiek. ma uczucia, tak jak my wszyscy. 

no właśnie ... kto powiedział że baba musi być z facetem ? xD 

nikt, ktoś po prostu uznał, że jeśli kobieta i meżczyzna są odmiennej płci, to od razu muszą być razem .

w Polsce są strasznie nie tolerancyjni! moja rodzina tak samo.. kiedyś coś tam mama mówiła o tym że to jest dziwne..a ja mówię dziwne by było jakby normalny człowiek zakochał się w małpie albo w jakimś innym zwierzęciu(tylko tak naprawdę zakochał w sensie,że no miał ochotę xDD)! a tak ludzie kochają ludzi i w tym nie ma nic dziwnego

moja przyjaciółka miała przez jakiś czas bardzo lesbijski okres, ale jej przeszło. jakoś to tolerowałam, i jeżeli kiedyś tak będzie to wciąż będę to tolerować.  

Zawsze twierdziłam, że nie mam nic do homoseksualistów, ale myślę, że to nie było tak do końca zgodne z prawdą. Zdarzało mi się np. wyzwać kogoś od "pedała" itp. Myślę też, że gdybym spotkała homoseksualną osobę to bym się z niej wyśmiewała. Głupia byłam~ Jakiś rok temu moje internetowe kumpele wciągnęły mnie w świat anime shounen-ai (anime traktujących o męsko-męskich związkach). Bardzo mnie to zmieniło. Teraz nie dam nikomu w mojej obecności wyzywać gejów i lesbijki. Moją własną babcię pouczałam, że nie należy mówić na geja "pedał", bo to obraźliwe~ 

Ja nic nie mam do takich osób, wyobrażam sobie jak im musi być ciężko, gdy idą po ulicy ludzie się na nich dziwnie patrzą, rodziny pewnie ich wydziedziczają.xd Tym bardziej ja nie chce im utrudniać jeszcze życia, a nawet bardzo chciałabym mieć przyjaciela geja, bo doradzi co do ciuchów i wiesz, że widzi w tobie tylko przyjaciółkę.

szanuję Wasze zdanie, niestety ja mam inne. tak, to jest niezgodne z nauką kościoła. dlatego ja nawet siebie jako nie-hetero bym nie zaakceptowała. jednak miłość innych ludzi mnie nie obchodzi (nie jestem egoistką. o nie! ;d) jeśli chcą, mogą się spotykać z osobami tej samej płci. co mnie to obchodzi? rzeczywiście, uważam to za odrażające, ale co znaczy moje zdanie? nic, praktycznie. a czy zaakceptowałabym odmienną orientację u kogoś najbliższego? chyba tak. może zajęłoby mi to trochę czasu, ale chyba tak. bo dlaczego miałabym mu zabraniać? jego życie, nie moje.

Oczywiście nie jest tak pięknie, by wszystkie głosy były pozytywne, ale większość jest. I nie ma ani jednego wulgarnego. Nowe inne pokolenie nam rośnie?

Komentarze

 1. zewsząd i znikąd07.10.2009, 09:39

  Żesz, jestem pod wrażeniem. Parę razy już zauważałam, że młode dziewuszki często są naprawdę tolerancyjne. Do starszych kobiet bynajmniej się to nie stosuje, najwyraźniej te młodsze jeszcze nie przeszły prania mózgu pod hasłem "rodzina wszystkim, jednostka - zerem". Albo po prostu - oby - z wolna kończą się czasy gnojenia w Polsce wszystkich Obcych.
  (A Kotka znam, ale tylko dzięki temu, że zasponsorowali tygrysinkę z warszawskiego zoo - rozumiesz, duży kotek jako maskotka Kotka. :) Jedno z moich licznych zainteresowań to tygryski, lewki itp. - zaczęło się od plusszowego tygryska w wieku 1,5 roku - więc co jakiś czas zaglądałam sprawdzić, co tam u Zoi. Niestety teraz wyemigrowała, ale podobno jest najczystszą genetycznie tygrysicą sumatrzańską w Europie, więc będzie z niej pożytek.)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pokolenie JP2 :D Haha.

  Ale nie no, bardzo pozytywnie mnie to zaskoczyło, choć faktycznie byłam na tyle leniwa, by nie skorzystać z linku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No jestem pod wrażeniem... bo jak sobie człowiek poczyta to co ludzie piszą pod artykułami w Wyborczej (polecam wydanie opolskie - tam ostatnio sporo się pisze na ten temat - http://miasta.gazeta.pl/opole/1,35086,7101736,Zenujaca_pyskowka_na_forum.html ) to nie wiadomo gdzie oczy podziać. A przecież potencjalny czytelnik GW jest zdecydowanie lepiej sytuowany, bardziej oczytany, lepiej wykształcony... No nic. Oby to był sygnał, że jak pokolenie rocznika 1990 dojdzie do władzy Polska zmieni się na lepsze ;-)))

  OdpowiedzUsuń
 4. A nie myślicie, że tam działa moderacja? Z zacytowanych, głos o "niezgodności z nauką Kościoła" brzmi najmniej wiarygodnie, w szkolnym, nieswobodnym stylu, jak powtórzona lekcja albo... nie, nie troll, troll rozjątrza. Jak niesłynny pan 'ja-też-mam-13-lat'.

  Co do języka gimnazjalistów, z tego, co zauważyłam, właśnie słowo 'gej' jest obelgą, podczas gdy dla starszych pokoleń brzmi neutralnie.

  paulina

  OdpowiedzUsuń
 5. Moderacja jest na pewno, ale nie większa niż na każdym innym serwisie AGORY. Moim zdaniem może chodzić o coś innego. Kotek to rodzaj serwisu społecznościowego, użytkowniczki się "znają", mają tam swoje profile. Dlatego też - podobnie jak jest to na większości blogów czy innych społecznościówek - na forum Kotka panuje autocenzura - bo osoby piszące nie czują się i chyba też nie chcą być tak do końca anonimowe, a za to zależy im na kreowaniu swojego wizerunku (tak jak wpisałam w notce - dla wielu nastolatek Kotek jest namiastką lansu, który jest udziałem ich rówieśniczek z większych miast). Czyli wychodzi z tego, że według nich homofobia jest passe i wypada być tolerancyjnymi i mieć "postępowe" poglądy. Co w sumie nie jest takim złym objawem:) I poniekąd tłumaczy używany język.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Bezdomna" Katarzyny Michalak, czyli jak nie pisać o problemach społecznych

Złych, powielających wyjątkowo szkodliwe stereotypy książek jest wiele. Rzadko jednak matronują im instytucje kojarzone raczej z walką z uprzedzeniami niż z ich wspieraniem. Zaszczyt ten spotkał niestety „Bezdomną” Katarzyny Michalak. Dlaczego książka ta nie powinna być wspierana przez organizacje kobiece czy, szerzej, walczące z wykluczeniami? O komentarz poprosiłam Elwen, twórczynię bloga poświęconego zaburzeniu afektywnemu-dwubiegunowemu.

Fundacja Centrum Praw Kobiet wraz z Kongresem Kobiet objęły ostatnio patronatem (czy, jak chce tego CPK, matronatem) książkę pani Katarzyny Michalak o wdzięcznym tytule „Bezdomna”. Książka, zgodnie z zapewnieniami autorki i wydawnictwa, należeć ma do nurtu zaangażowanej literatury kobiecej, poruszającej trudne problemy kobiet wykluczonych poza nawias społeczeństwa. Brzmi zupełnie w porządku, prawda?

Problem zaczyna się w chwili, gdy skuszeni poważnymi rekomendacjami sięgniemy po tę pozycję. Książka opisuje historię Kingi Król, bezdomnej kobiety z …

Maria Konopnicka była lesbijką

Tytuł jest oczywiście nadużyciem. Nie wiadomo, czy Maria Konopnicka była lesbijką, czy osobą biseksualną, czy jeszcze kimś innym. Nie wiadomo, jak myślała o sobie ani tym bardziej, jak by się określiła i jak potoczyłoby się jej życie, gdyby urodziła się nie sto siedemdziesiąt, ale na przykład trzydzieści lat temu. Wiadomo za to, że przez ostatnie dwadzieścia lat życia mieszkała i podróżowała z noszącą się po męsku miłośniczką polowań, malarką i działaczką na rzecz praw kobiet Manią Dulębianką, którą nazywała czasami "Pietrkiem z powycieranymi łokciami". Wiadomo, że z chwilą, gdy się poznały, poetka gładko przeszła w listach do dzieci z formy "ja" na "my" (mamy, myślimy, wyjeżdżamy), że były praktycznie nierozłączne, że miały różne nieprzyjemności z powodu krążących pogłosek o ich związku, że Dulębianka zrezygnowała dla Konopnickiej z kariery malarskiej i że zostały pochowane w tym samym grobowcu. Wiadomo też, że "niewiasta mocno kochliwa", jak …

Gołe dupy Renaty Przemyk

Renata Przemyk dała głos, a ja zawyłam z bezsilnej złości i, co tu ukrywać, przykrości. Szansonistka, której gros fanów stanowią lesbijki (i geje też), piosenkarka, która przez wiele lat była w związku ze swoją tekściarką, poetką Anną Saraniecką (oczywiście związku przyjacielskim), osoba, która jednym zdaniem mogła zrobić wiele dobrego zarówno dla siebie, swojej kariery, jak i dla osób LGBTQetc., postanowiła się wypowiedzieć.

I jak zazwyczaj na wywiady z Renią spuszczałam litościwie (no, może oprócz tego tekstu tu) zasłonę milczenia, tak tego wywiadu bez komentarza zostawić nie sposób.

Już na wstępie jest ostro:
Przecież chrześcijanie byli zawsze pokojowo nastawionymi ludźmi.  Chrześcijanie, zawsze, pokojowo. No fakt, bo sypialnianie nie za bardzo. Najczęściej raz do roku, i to w celu mienia dziatek. Poza tym artystka przespała lekcje historii, na których mówiono o wyprawach krzyżowych, chrystianizacji ogniem i mieczem, inkwizycji i takich tam różnych. Siadaj, Renata, pała.
Wszystkie…