• Najbardziej czarujące lesbijki Ameryki

  Dziś krótko, bo zbieram siły do weekendowej akcji pod hasłem "pomaluj mieszkanie przyjaciółce". 11 października mamy National Coming Out Day, w tym roku obchodzony również w Polsce. Z tej okazji Lambda i Stowarzyszenie Otwarte Forum szykują fajną akcję, przy okazji której znów mamy z Gosią możliwość trochę się polansować, a przy okazji zaprosić do tego również inne osoby mające parcie na szkło. Szczegóły wkrótce.

  A mnie osobiście marzy się trochę inna akcja, a właściwie publikacja. Magazyn "GO" co roku wydaje dodatek "America's Most Captivating Couples", w którym prezentuje kilkadziesiąt uznanych za najbardziej czarujące par lesbijskich. Są wśród nich oczywiście pary znanych i lubianych, ale akcja również pięknie pokazuje różnorodność lesbijskiej społeczności - wśród "wyróżnionych" są artystki, biznesmenki, działaczki, lekarki, asystentki i bezrobotne, biedne i bogate, młodsze i starsze, białe, Afroamerykanki, Meksykanki, butch, femme i wszystkie pomiędzy...

  W 2007 roku w kategorii znanych i lubianych prezentowała się między innymi ta piękna para:  czyli miss Ferrick i gitarzystka / wokalistka Natalia Zukerman. Nie zabrakło też nieżyjącej już niestety Del Martin i Phyllis Lyon, które w 1955 roku stworzyły pierwszą grupę walczącą o prawa lesbijek "Daughters of Bilitis" (dwa zdjęcia na dole po prawej):


  źródło: www.gomag.com

  W Polsce taka publikacja może i miałaby sens, gdyby wydawać ją raz na dziesięć lat, a i to pod warunkiem, że casting byłby ogłaszany tuż po zakończeniu poprzedniej edycji. Plus tak odległych w czasie publikacji byłby nie tylko zresztą taki, że przy dobrej koniunkturze udałoby się dobić nawet do szesnastu stron. Dodatkowo mielibyśmy wspaniałą okazję, by obserwować, jak się znane z poprzednich edycji pary ładnie ze sobą (lub już z kimś innym) starzeją.

  Tak, wiem, Stany Zjednoczone to duży kraj, ale mimo wszystko coś za mało u nas tych znanych wyoutowanych (lub znanych z tego, że są wyoutowane), i to jeszcze nie pojedynczo, ale w parze, nie mówiąc już o innych konfiguracjach. Ach właśnie, te inne konfiguracje. Jakieś dziesięć temu znalazłam na Frondzie kolejnego uroczego newsa, którym wówczas zapomniałam się podzielić, ale i tu ładnie pasuje:

  "Czteroletni plan strategiczny" mający na celu zmianę myślenia Amerykanów o seksie przedstawiła organizacja Centrum dla Seksu i Kultury. Chce doprowadzić do akceptacji, a następnie legalizacji takich zboczeń, jak orgie i seks sadomasochistyczny. Dokument zawiera strategię przygotowania amerykańskiej opinii publicznej do akceptacji takich praktyk seksualnych, jak seks zbiorowy, sadomasochizm czy masturbacja. - CSC będzie odgrywać główną rolę w kształtowaniu pozytywnego dyskursu płci w naszej kulturze - czytamy w dokumencie. (...)

  Hm, zawsze myślałam, że orgie, masturbacja i seks S/M są legalne, ale nie o tym miało być. Otóż ciekawa jestem, czy na fali akceptacji różnorodności ktoś kiedyś pokusi się o mniej grzeczną niż "Most Captivating Couples" publikację, np. prezentującą najbardziej zniewalające lesbijki fetyszystki Ameryki czy najbardziej ujmujące trójkąty. Bo choć publikacje "GO" bardzo mi się podobają, to jednak jest to nadal tylko takie trochę lepsze "Niech nas zobaczą", które rzeczywiście pokazuje, że lesbijki są różne (poprzeczne i podłużne), ale też, że generalnie są miłe, uśmiechnięte i sparowane. Cóż, pomarzyć o mniej grzecznych pomysłach zawsze można. A póki co esencjalizm ma się dobrze - również w Ameryce.
 • Czytaj także

  5 komentarzy:

  1. Miało być krótko, a było jak zwykle :)
   A moją ulubioną amerykańską parą jest Ellen Degeneres i Portia Rossi :D Zwłaszcza Ellen - ta kobieta ma niezwykle pozytywną energię :)

   OdpowiedzUsuń
  2. Bo ja mam tak jak ten gość grany przez Michaela Douglasa w "Cudownych chłopcach" - jak zacznę pisać, to nie mogę skończyć. Ellen i Portia też były w zestawieniu na 2007 :)

   OdpowiedzUsuń
  3. No i dobrze. A jeszcze lepiej, że piszesz tak ciekawie, że chce mi się to mimo długości czytać ;)

   OdpowiedzUsuń
  4. Staram się bardzo :) Ale niestety do niedzieli przerwa w pisaniu - właśnie skończyłyśmy przygotowywać mieszkanie przyjaciółki do malowania, a jutro robimy za fachowczynie.

   OdpowiedzUsuń
  5. To bawcie się/pracujcie dobrze i namalujcie jej jakąś tam tęczę na którejś ścianie ;) Idzie zima, więc będzie miała coś kolorowego :D

   OdpowiedzUsuń