• Mamy trzy lata!


  Dziś nasz blogasek skończył trzy lata. Z tej okazji, tradycyjnie już, małe podsumowanie, głównie w liczbach, ale nie tylko.

  W tym roku nasz zespół autorski powiększył się o dwie osoby - Allka i dubiduu. A wraz z nimi pojawiły się nowe tematy i nowe spojrzenia na kwestie, które już się tu wcześniej pojawiały. Dorobiłyśmy się też nowego layoutu oraz logotypu. Garniturek zarobił również pierwsze pieniądze na reklamie Wiednia jako miasta przyjaznego osobom nieheteronormatywnym oraz rozpoczął nieśmiałą póki co współpracę z Outfilm.pl i Tongariro Releasing, w efekcie której udało się nam zrecenzować i rozdać parę filmów. Objęłyśmy też pierwsze matronaty - nad O'LESS Festiwalem i wrocławskimi imprezami kobiecymi. Nadal też dostajemy i opisujemy książki z Czarnej Owcy. Nasz profil na fejsie liczy sobie już 863 fanów i fanek, a grono obserwujących urosło do 198. Słowem rozwijamy się. Nie jakoś szaleńczo, ale jednak tak.

  Przez ostatnie dwanaście miesięcy udało nam się napisać 134 posty. To mniej niż od sierpnia 2010 do sierpnia 2011, ale też nie da się ukryć, że ten rok był dla nas dość trudny i ze względów zdrowotnych, i zawodowych. Tym bardziej nas cieszy, że mimo naszej słabszej aktywności odwiedza nas coraz więcej osób - średnio około 3,5 tys. miesięcznie. Rekordowy pod tym względem był listopad, w którym przez garniturek, głównie za sprawą Alfabetu Biedronia (który jeszcze w tym podsumowaniu wróci), przez blog przewinęło się ponad 6,8 tys. osób. W sumie przez rok zajrzało do nas blisko 33 tys. osób, które wykonały aż 280 tys. odsłon i zostawiły 2459 komentarzy, co daje niezłą średnią 18 komentarzy na wpis.

  Co czytałyście i czytaliście najchętniej? Tu niespodzianki nie będzie - niezaprzeczalnym liderem jest wspomniany już Alfabet Biedronia, który dorobił się 7394 wejść, 761 lajków i kilku przedruków. Co ciekawe, to jedyny tekst na blogu, którego autorstwo należy do kilkudziesięciu osób, bo narodził się w efekcie dyskusji na naszym fejsie. Za alfabetem uplasowały się Nasza bardzo wielka wina o tym, komu zawdzięczamy brak ustawy o związkach partnerskich, Dlaczego ona jest babochłopem? o prawdziwym obliczu babochłopizmu, wywiad z mamami z "Newsweeka" Brak dzieci w ustawach to błądFajni chłopcy, dobrze, że geje o pewnej fejsowej inicjatywie oraz Jedna znana lesbijka, której nie kochamy o reakcjach na coming out Kasi Adamik.

  A które teksty wzbudziły największe emocje, czyli były najczęściej komentowane? Tekst Gosi o pewnej piosenkarce i pewnym prezenterze radiowym Niewychodzenie z szafy, wymieniony już Nasza bardzo wielka wina, tożsamościowy Gdzie się lesbijka kończy, a gdzie zaczynaPo Kolorowej Niepodległej o wydarzeniach z 11 listopada i Dlaczego ona jest babochłopem?.

  Skąd do nas wchodzicie? 26 procent z Google'a, 25 - z fejsa, aż 15 - bezpośrednio, czyli wpisując adres bloga w wyszukiwarkę, 7 - z Wykopu. Pozostałe wejścia rozkładają się na inne blogi, portale, Blipa, Twittera i takie tam. Dziesiątka blogów, z których przychodzi do nas najwięcej osób, wygląda następująco:

  Abiekt
  Dwie poważne damy
  Gej dresiarz
  Chyłkiem i duszkiem
  Blog wielobranżowy
  Miłość po 30
  Lipshit
  Gdyby ściany mogły mówić
  Scenki
  Realia szaraka

  Z portali, nie licząc Wykopu i fejsa, znaczącą liczbę wejść mamy z Innej Strony, Kobiety Kobietom i Homików. Dziękujemy!

  A wam dziękujemy za te trzy lata. I oby do następnego podsumowania za rok!
 • Czytaj także

  11 komentarzy:

  1. najlepsze zyczenia urodzinowe!!!! patrzac na liczbe autorek/row to moze czas zmienic nazwe na Czteroczęściowy :)))

   OdpowiedzUsuń
  2. Wszystkiego Najlepszego;-)))
   'Starzenie się jest nieuniknione.
   Doroślenie jest opcjonalne.
   Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne."

   http://ciociasamozloeluta.blogspot.co.uk/

   OdpowiedzUsuń
  3. Z zainteresowaniem zawsze zaglądam do Was. :)


   KaFor

   OdpowiedzUsuń
  4. Rośnijcie duże ale nie wyrastajcie z garniturka.

   OdpowiedzUsuń
  5. @Maciek
   Albo dorysować do logotypu melonik lub laseczkę:)

   @lipshit
   W najgorszym wypadku nabędziemy drugi komplet.

   @ciocia samo zło eluta, KaFor
   Dzięki!

   OdpowiedzUsuń
  6. Gratulacje, owacje!

   Jesteśmy też mile zaskoczone, że nasz mały blog generuje zauważalną część ruchu!

   OdpowiedzUsuń
  7. Wszystkiego dobrego! A toast, szampanem...

   OdpowiedzUsuń
  8. @Paulina
   Miałyśmy od Was w tym roku 565 wejść. To drugie miejsce wśród blogów, a dwunaste w ogóle.

   @la_petite_parisienne
   Soczkiem porzeczkowym. Z wodą:)

   OdpowiedzUsuń
  9. @Ewa
   Proponuję kompromis...
   Crème de cassis? ;)

   OdpowiedzUsuń
  10. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów! :)

   OdpowiedzUsuń